bezpieczniejszewakacje.pl

Strona tematyczna o podróżach, zdrowiu oraz diecie.

Kamperem po Słowacji. W jakich miejscach warto się zatrzymać?

Kamperem po Słowacji. W jakich miejscach warto się zatrzymać?

Podróże kamperem po krajach europejskich zyskały na popularności już kilka lat temu i z roku na rok zyskują coraz to większe grono zwolenników. Nic dziwnego. Przemierzanie setek bądź tysięcy kilometrów kamperem, który jest zarówno środkiem transportu, jak i mikromieszkaniem, w którym można spać i gotować, jest niezwykle wygodne. Wielu podróżników za cel obiera sobie właśnie Słowację. Kraj ten pełen jest interesujących miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. W Słowacji coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy architektonicznych perełek, jak i pasjonaci przyrody.

Przystanek w Bratysławie

Wybierając się w podróż po Słowacji, nie można nie odwiedzić jej stolicy – Bratysławy. Te dość małe miasto pełne jest wielu atrakcji turystycznych. Można wybrać się tam np. do Zamku Bratysławskiego, wybudowanego z XIV-XV wieku, zwiedzić ruiny Zamku Devín, wybrać się na rynek czy podziwiać piękne kościoły, np. kościół św. Elżbiety. Warto również wybrać się na taras widokowy w kształcie UFO czy przejść się brzegiem Dunaju. Atrakcji w Bratysławie jest naprawdę wiele. Turyści nie mogą więc narzekać na brak interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Będąc w Bratysławie, warto również spróbować słowackiej kuchni. W menu znajdziesz na pewno takie propozycje jak: halušky, zemiakové placky czy fazuľová s klobásou. Bratysława to także miasto pełne propozycji kulturalnych. Warto wybrać się więc na koncert, do teatru czy do muzeum. Słowacja to jednak nie tylko Bratysława. To także wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić!

Słowacja – piękne miasta i zachwycająca natura

Słowacja to małe państwo, dlatego tak wiele osób decyduje się zwiedzić je właśnie kamperem. Podczas podróży nie należy zapominać o winietach i ich rejestracji – e-winiety do Słowacji możesz kupić tutaj, bo to właśnie dzięki nim możliwe jest podróżowanie po drogach ekspresowych oraz autostradach. Podróżując po Słowacji, warto odwiedzić takie miasta jak: Koszyce, Preszów, Trenczyn czy Nitra. Słowacja to jednak nie tylko miasta. To także zachwycające góry oraz parki narodowe. Bardzo wiele osób na Słowację jedzie właśnie zimą, aby swój urlop spędzić na słowackich stokach narciarskich. W pięknych, górskich, małych miasteczkach zatrzymują się, aby obcować z naturą i zaczerpnąć świeżego powietrza. Słowacja to kraj, który może pochwalić się naturalnym pięknem gór, lasów i jezior. To doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników natury.

Kamper daje podróżującym dużą swobodę. Można podróżować nim po całym kraju, a to wszystko na własnych zasadach i we własnym tempie. Podróżując kamperem, nie musimy martwić się o nocleg, a posiłki przyrządzać samodzielnie. W większości kamperów znaleźć można aneksy kuchenne, umożliwiające przyrządzanie posiłków na własną rękę. Mimo to podczas podróży warto zatrzymać się w słowackich restauracjach, aby spróbować tradycyjnych słowackich dań i zaznajomić się lokalnymi smakami. Podróżując kamperem, możemy również zatrzymać się w wielu małych miejscowościach i wsiach, i tam poznawać prawdziwe, codzienne życie Słowaków. Jazda kamperem, od jednego celu do drugiego, nie jest wcale męcząca, ponieważ Słowacja to stosunkowo mały kraj. Wystarczy poświęcić dosłownie kilka dni, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje, zwiedzić największe miasta, zachłysnąć się świeżym, górskim powietrzem, i do domu wrócić wypoczętym i pełnym pięknych, niezapomnianych wspomnień.

Udostępnij