bezpieczniejszewakacje.pl

Strona tematyczna o podróżach, zdrowiu oraz diecie.

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd jest uwielbiany przez Polaków. To świetna trasa, która zapewnia wiele atrakcji. Warto dowiedzieć się, dlaczego ten szlak jest tak popularny.

W tym artykule poznasz:

  • zamki na Szlaku Orlich Gniazd
  • jaki jest popularny szlak rowerowy
  • dlaczego warto wybrać się na szlak rowerowy

Szlak Orlich Gniazd zamki

Okazuje się, że Jura Krakowsko-Częstochowska to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w całym naszym kraju. Głównie jest tak przez walory przyrodnicze, a ponadto historyczne, z których słynie ta ziemia. Co więcej, pagórkowaty teren otoczony zamkami oraz wapiennymi ostańcami urzeknie wielu turystów.

W przypadku, kiedy chce się tę atrakcję zobaczyć na własne oczy, przebiegający przez jurę rowerowy Szlak Orlich Gniazd jest świetną opcją. Warto jednak pamiętać, że jest to dość wymagająca trasa. Trzeba wiedzieć o tym, że wybierając się w podróż śladami Orlich Gniazd, ma się do dyspozycji nie tylko drogi piesze. Obecnie wytyczona jest również popularna trasa rowerowa, której szlak przebiega przez dwa województwa. Mowa tutaj oczywiście o województwie śląskim oraz województwie małopolskim. Trasa jest z Częstochowy do Krakowa. Co więcej, tabliczki z czerwonym oznaczeniem kierują turystów do celu kilometr po kilometrze, co turyści uwielbiają. Jak się okazuje, tylko w miejscowości Olkusz trzeba być szczególnie uważnym, żeby się nie zgubić. Nie trzeba również zważać na stare znaki na drzewach bądź ogrodzeniach, które pozostały jeszcze z dawnych lat.

Popularny szlak rowerowy

rowerowy szlak orlich gniazd

Warto wiedzieć o tym, że Szlak Orlich Gniazd nosi miano nie tylko jednej z najpiękniejszych, lecz również najstarszych tras rowerowych znajdujących się w naszym kraju. Dlatego warto tę trasę przejechać choć raz w życiu. Jest ona słynna, ponieważ cechuje ją wyjątkowe ukształtowanie terenu. Ponadto jest nie lada wyzwaniem dla rowerzystów. Bez problemu dostrzeże się, że Matka Natura oraz upływający czas są dla siebie sprzymierzeńcami, bowiem liczne pagórki, a ponadto wapienne ostańce to charakterystyczne elementy tego regionu. Do tego trzeba doliczyć też ciekawe ślady historyczne w postaci średniowiecznych zamków, a ponadto ich ruin.

Dlatego ta trasa jest bardzo popularna wśród rowerzystów. Najlepiej pokonać ją rowerem górskim, który będzie do niej idealny. Niektóre fragmenty tej trasy są dość wymagające. Należy nadmienić, że ślady historyczne w postaci zamków oraz ich ruin, wzniesione na wzgórzach co roku interesują turystów. Dlatego ten szlak zawdzięcza swą nietuzinkową nazwę. Warto wiedzieć o tym, że owe budowle w otoczeniu skał wapiennych przypominają nieco orle gniazda oraz były trudno dostępne dla wrogów.

Dlaczego warto wybrać się na rowerowy szlak?

Warto wiedzieć o tym, że trasa wiodąca przez Jurę Krakowsko-Częstochowską może sprawić rowerzyści sporo problemów, zwłaszcza tym niedoświadczonym. Bardzo istotne są umiejętności techniczne oraz dobra kondycja fizyczna. Dlatego ta trasa rowerowa nie jest dla każdego, jednakże warto się spróbować. Rowerowy Szlach Orlich Gniazd jest od lat chętnie wybierany przez rodaków. Oferuje bardzo wiele atrakcji. Mowa tutaj głównie o ciekawych zabytkach oraz malowniczej przyrodzie.

Udostępnij