Sok z brzozy a cukrzyca – co mają ze sobą wspólnego? Sok z brzozy ma wiele wspaniałych właściwości. Przede wszystkim jest skuteczny w walce z cukrzycą. Warto dowiedzieć się, dlaczego sporo osób regularnie pije sok z brzozy.
Z artykułu dowiesz się:
- jak pozyskać sok z brzozy
- jakie właściwości ma sok z brzozy
- co łączy sok z brzozy wraz z cukrzycą
Jak pozyskać taki sok?
Okazuje się, że sok z brzozy to znany od dawna środek, który zapobiega rozwojowi wielu schorzeń, a ponadto jest skuteczny w leczeniu wielu z nich. Sok z brzozy pozyskuje się z pnia drzewa. Jest on bardzo wartościowy dla ludzkiego organizmu. Wartościowy jest też sok pozyskiwany z pączków oraz liści brzozy. Co więcej, taki sok jest idealnym uzupełnieniem codziennej diety. Ponadto mogą go stosować osoby w każdym wieku, również dzieci. Należy pamiętać, że poza jego doustnym stosowaniem, świetnie sprawdza się również zewnętrznie, zwłaszcza w formie okładów, maści na skórę, a ponadto płukanek do włosów. Co więcej, gotowe soki brzozowe można zakupić w sklepach.
Jednakże, żeby mieć pewność, że spożywany sok jest w pełni naturalny, najlepiej pozyskać go samemu, co nie powinno sprawić kłopotu. Okazuje się, że wbrew pozorom, jest to bardzo łatwe zadanie. Na samym początku trzeba znaleźć brzozę z właściwego gatunku. Może być zarówno brodawkowata, jak i omszona, ponieważ inne jej odmiany znajdują się pod ścisłą ochroną i pobieranie soku z ich pni jest zabronione przez obecnie panujące przepisy prawne. Ponadto wybrana brzoza musi rosnąć z dala od zanieczyszczeń. Musi mieć co najmniej 10 lat, o czym nie każdy pamięta.
Sok z brzozy – właściwości
Jeżeli celem jest pozyskanie soku z brzozy, trzeba wywiercić kilkucentymetrową dziurkę oraz umieścić w niej rurkę. Można też do tego celu zastosować drewniany lejek. Drugi koniec rurki trzeba skierować w stronę pojemnika, do którego ma skapywać sok z brzozy. Warto zauważyć, że sok z brzozy ma różnorodne właściwości. Dlatego jest on szeroko stosowany w medycynie naturalnej, kosmetyce oraz profilaktyce. Ponadto dzięki swym przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym właściwościom, sok ten idealnie sprawdza się w przypadku wszelkich urazów mechanicznych, a ponadto oparzeń. Dodatkowo idealnie łagodzi otarcia, które spowodowane są noszeniem niewygodnych bądź nierozchodzonych jeszcze butów.
Sok z brzozy a cukrzyca
Mało kto wie, że zgodnie z założeniami medycyny ludowej, sok z brzozy posiada również właściwości przeciwnowotworowe. Od wielu lat uważa się go za skuteczny lek, który zapobiega powstawaniu raka, zwłaszcza płuc. Ponadto bzowinę nierzadko zaleca się nałogowym palaczom. Okazuje się, że skład soku zmienia się w zależności od terminu zbioru, a ponadto miejsca występowania. Dlatego idealnym sposobem zbioru jest przede wszystkim pozyskanie go z paru drzew w jednym czasie i łączenie razem, bowiem dzięki temu otrzyma się sok, który będzie miał optymalny skład. Powinna to być kwestia priorytetowa dla każdego. Sok z brzozy może być także pity przez cukrzyków. Jest on w pełni bezpieczny dla takich ludzi. Co więcej, ma on sporo właściwości, które pozwalają zabezpieczyć się przed wieloma chorobami.