bezpieczniejszewakacje.pl

Strona tematyczna o podróżach, zdrowiu oraz diecie.

Świeradów-Zdrój – noclegi i apartamenty w górach dla fanów aktywnej zimy!

Świeradów-Zdrój – noclegi i apartamenty w górach dla fanów aktywnej zimy!

Świeradów-Zdrój to jedno z najpopularniejszych w naszym kraju uzdrowisk, w którym korzystać można z dobroczynnego wpływu naturalnych wód zdrojowych. Nie oznacza to, że miasteczko jest atrakcyjne pod względem turystycznym tylko wiosną albo latem – również zimą warto odwiedzić Świeradów-Zdrój. Apartamenty chętnie wynajmują tam m.in. miłośnicy sportów zimowych – wyjątkowe położenie w Górach Izerskich sprawia, że mogą tam w doskonałych warunkach jeździć lub biegać na nartach.

Świeradów-Zdrój to miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Izerskich, między Wysokim Grzbietem i Kamienickim Grzbietem. Wiosną i latem chętnie odwiedzają ją miłośnicy górskich pieszych i rowerowych wycieczek, a także osoby, które chcą podreperować zdrowie. Świeradów-Zdrój jest bowiem uzdrowiskiem, które słynie z bogatych złóż wód mineralnych zawierających w składzie m.in. radon, korzystnie wpływający na funkcjonowanie gruczołów oraz procesy trawienne.

Nie można oczywiście zapominać o bogatej bazie noclegowej. Apartamenty Świeradów-Zdrój są nowoczesne, komfortowe i w niczym nie ustępują miejscom w większych górskich miejscowościach. W takich miejscach jak Holiday Mountain Residence można wypocząć w doskonałych warunkach spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. W okresie zimowym noclegi w górach Izerskich chętnie rezerwują miłośnicy sportów zimowych. Sprawdź, dlaczego warto do nich dołączyć.

Noclegi Świeradów-Zdrój – dla fanów nart zjazdowych

Świeradów noclegito ciekawy pomysł na aktywny wypoczynek dla fanów narciarstwa zjazdowego. Najbardziej znanym obiektem narciarskim w miejscowości jest całoroczna kolej gondolowa z trasą zjazdową o długości 2500 metrów. Przepustowość kolejki to 2400 osób na godzinę – stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. Na miejscu znajduje się parking, wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska.

W Świeradowie-Zdroju skorzystać można także z kilku innych mniejszych wyciągów narciarskich. Część z nich działa tylko za dnia, inne są oświetlone, więc funkcjonują również wieczorami, a nawet w godzinach nocnych. Przy większości z nich można bez problemu wypożyczyć sprzęt oraz skorzystać z pomocy instruktorów.

Świeradów-Zdrój  noclegi, apartamenty i… trasy biegowe

Ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu, ładne górskie widoki oraz unikalny mikroklimat, dzięki któremu w Świeradowie-Zdroju i okolicach długo utrzymuje się pokrywa śnieżna, jest to miejsce bardzo popularne wśród fanów narciarstwa biegowego. Wokół Świeradowa i okolicznych Jakuszyc przebiega w sumie ponad 100 km tras biegowych o różnym stopniu trudności.

Dużym zainteresowaniem narciarzy cieszy się m.in. Szlak Cietrzewi. Jego długość to 19,5 km – rozpoczyna się na Stogu Izerskim, biegnie do Łącznika, Polany Izerskiej, w okolicy Chatki Górzystów i dalej do schroniska Orle. Następnie ciągnie się trasą słynnego Biegu Piastów i kończy się w Jakuszycach. Siatka tras narciarstwa biegowego o długości ponad 10 km znajduje się również w samym Świeradowie-Zdroju  są to trasy łatwiejsze, idealne dla rodzin z dziećmi, będące doskonałą alternatywą dla wymagających tras górskich. Przy okazji można zobaczyć najsłynniejsze zabytki miasteczka: zespół willowy przy ul. Asnyka, zespół uzdrowiskowy przy ul. Zdrojowej, kościół św. Józefa oraz tzw. łazienki Leopolda.

Świeradów-Zdrój noclegi  tanie i szeroko dostępne aktywności dla turystów w każdym wieku!

Noclegi Świeradów-Zdrój w okresie zimowym to ciekawy pomysł także dla osób, które nie jeżdżą na nartach  nie pozwala im na to stan zdrowia, nie mogą sobie pozwolić na zakup lub wypożyczenie sprzętu albo po prostu nie przepadają za tą dyscypliną sportu. Zimowe spacery po szlakach turystycznych wokół Świeradowa są tak samo przyjemne, jak te letnie. Dużą popularnością cieszą się szlaki prowadzące na Stóg Izerski – znajduje się tam schronisko, gdzie można się rozgrzać i ruszyć dalej – na szczyt Smreka, skąd rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama polskich i czeskich gór.

Innymi popularnymi i bardzo malowniczymi celami pieszych wędrówek mogą być: Polana Izerska, Zajęcznik, Hala Izerska albo szczyt Sępiej Góry. Oczywiście trzeba pamiętać, by na taką wędrówkę założyć ciepłe, wytrzymałe obuwie, ubrać się „na cebulkę”, koniecznie mieć na głowie czapkę, a na dłoniach rękawiczki. Po odpowiednim przygotowaniu zimowe spacery i noclegi Świeradów-Zdrój będą prawdziwą przyjemnością!

Udostępnij