bezpieczniejszewakacje.pl

Strona tematyczna o podróżach, zdrowiu oraz diecie.

Najlepsza trasa rowerowa Warszawa

Najlepsza trasa rowerowa Warszawa

Jaka jest najlepsza trasa rowerowa – Warszawa? W obecnych czasach coraz więcej osób ceni jazdę na rowerze. Jest to bardzo zdrowa czynność fizyczna. W Warszawie istnieje wiele wspaniałych tras rowerowych. Warto poznać te najlepsze.

Czytając artykuł dowiesz się:

  • jaka są trasy rowerowe w Warszawie
  • jakie są drogi rowerowe w stolicy
  • jaki jest najlepszy szlak rowerowy

Trasa rowerowa Warszawa

Okazuje się, iż stolice oraz jej okolicę można przejechać na wiele różnych sposobów. Co istotne, w samym mieście nie brakuje zacisznych uliczek, które świetnie przystosowane są do jazdy na rowerze. Mowa tutaj oczywiście o ścieżkach rowerowych oraz wielu atrakcjach. Można też zwiedzić wiele zabytków, parków oraz lasów. Wszystko dostępne jest dla miłośników jednośladów. Warto zaznaczyć, że rowerową wycieczkę z Ochoty nad Wisłę najlepiej zacząć w popularnym Parku Szczęśliwickim. Okazuje się, że cała trasa biegnie ścieżkami rowerowymi. Po drodze mija się bardzo dużo parków, a ponadto terenów zielonych. W tym przypadku trzeba wymienić między innymi Park Moczydło, Lasek na Kole, Park Olszyna, a ponadto Kępę Potocką. Nie wolno też zapomnieć o Ogrodzie Botanicznym UW, a także Polu Mokotowskim. Dlatego ta trasa jest bardzo ceniona przez warszawiaków.

Drogi rowerowe Warszawa

trasa rowerowa Warszawa

Jak się okazuje, własną trasę rowerową w Warszawie można zaplanować dzięki zastosowaniu interaktywnej mapy. Dostępna jest ona w internecie na stronie Urzędu m. st. Warszawy. Tego typu mapa zawiera bardzo dużo praktycznych informacji. Trzeba przede wszystkim wspomnieć o uporządkowanym katalogu tras rowerowych, który łatwo można uwidocznić na mapie. Do tego warto doliczyć rozmieszczenie stacji rowerów miejskich. Wszystko jest świetnie zaplanowane dla rowerzystów. Inną ciekawą trasą jest droga do pałacu w Jabłonnie. Celem jest zobaczenie pięknego, ponad dwustuletniego pałacu prymasa Michała Poniatowskiego. Otoczony jest on ogrodem razem z Domkiem Chińskim, oranżerią, a ponadto grotą pustelnika. Co więcej, pałac leży we wsi Jabłonna. Istotne jest też to, że długość trasy to około piętnastu kilometrów. Początek tej popularnej trasy zaczyna się w okolicach Lasku Bielańskiego.

Bardzo dobra trasa rowerowa Warszawa

Istnieją również inne ciekawe trasy rowerowe w stolicy Polski. Przede wszystkim warto wybrać się nad Jezioro Zegrzyńskie. Jest to nieco ponad 40 kilometrów jazdy. Mowa tutaj o lekkiej, popularnej oraz dobrze ocenianej trasie z pięknym krajobrazem nad Jeziorem Zegrzyńskim. Warto zauważyć, że początek trasy zaczyna się w centrum. Co istotne, na drugą stronę Wisły przejeżdża się Mostem Gdańskim. Kolejno jedzie się wzdłuż ulicy Modlińskiej, a następnie dalej cały czas wzdłuż Kanału Żerańskiego. Celem jest, aby dojechać aż do samego jeziora, które powszechnie nazywa się zalewem. Bardzo ciekawą trasą rowerową jest również droga z Włoch, przez Lasek Bielański aż na Wolę. Długość tej trasy wynosi 29 kilometrów. Okazuje się, że w znakomitej większości trasa przebiega wygodnymi ścieżkami rowerowymi, które są bardzo bezpieczne również dla dzieci. Warto zaznaczyć, że najlepszym punktem startowym jest zdecydowanie Park Ze Stawami Cietrzewia. Można również postawić na Rondo Dudajewa.

Udostępnij